poniedziałek, 14 stycznia 2013

KOlorowe Jarmarki

        KOlorowe Jarmarki to cykl Warsztatów, rękodzielniczych.. w przewadze filcowych;]]
Dla dzieci tych mniejszych 3+, gdzie  rodzic też nie będzie się nudził.                                                            
Ludowo MI!!! to pierwsze spotkanie


Inspiracja ludowa.
 Wycinanki krakowskie, z arkuszy filcowych, z kół i spirali, kwadratów, kółek… na miękkich filcowych podkładkach powstanie mozaika. Mini-obraz, z którym małe rączki naszych dzieci poradzą sobie na pewno.
Zanim powstanie obraz, pobawimy się kalejdoskopem zobaczymy, jak wiele jest możliwości ułożenia tych samych elementów, spróbujemy poukładać, pozmieniać, poeksperymentować z  kolorem, kształtem… żeby decyzja, który z układów zasługuje na utrwalenie, poparta była doświadczeniem;]]
Popertraktujemy z naszymi dziećmi… która mozaika zostaje. Raz dwa Trzy ludowo mi!!
zapraszam!!!

2 komentarze:

  1. Uwielbiam "Cepelię" ;) Motywy ludowe popularne dzisiaj zawdzięczamy w końcu głównie tym sklepom. Co prawda trochę przerabiała je na swoją modłę, komercyjną, ale chyba tylko dzięki niej coś przetrwało do w pamięci masowej. Jako mieszkanka Mazowsza oczywiście musiałam mieć lalkę w stroju łowickim, co z tego że wolałam bawić się samochodami, priorytety muszą być. Zresztą do tej pory trzymam kolekcję lalek w strojach ludowych, na łowiczance i krakowiance się nie skończyło. Żałuję, że nie kolekcjonowałam innych rzeczy, teraz miałabym modne mieszkanie ;) To powyżej to motyw z wycinanek kurpiowskich, prawda?

    OdpowiedzUsuń