środa, 10 lipca 2013

Feel.Filc.Design...warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Feel.Filc.Design

Rozpoczynamy unikatowy projekt FEEL.FILC.DESIGN - cykl warsztatów artystycznych dla młodzieży i dorosłych w like!koniku!

Jesteście ciekawi co przygotowaliśmy dla Was tego lata?
Zapraszamy do Pawilonu Wyspiańskiego - startujemy w piątki o godz. 16.30!

Proponujemy cykl 4 spotkań w technice filcowania na sucho. Spotkania są skonstruowane wg stopnia trudności, co jednak nie wyklucza, zapisania się na jedno z nich.
Uzyskacie podstawową wiedzę na temat filcowania tą techniką, tak aby samodzielnie realizować własne pomysły w przyszłości.
Tematyka proponowanych warsztatów jest bardzo różnorodna, ale to co proponujemy jest bazą wyjściową, można ją dowolnie zmienić z odrobiną naszej pomocy. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły.
Efektem warsztatów FEEL.FILC.DESIGN będą przedmioty użytkowe, zabawki oraz biżuteria.
Co u nas?
Poniżej znajdziecie szczegóły dot. przebiegu poszczególnych warsztatów wraz z autorskimi filmowymi i zdjęciowymi zapowiedziami prowadzącej zajęcia pani Iwony Wrońskiej-Stopy - na co dzień znawczyni i mistrzyni w technikach filcowych, autorki artystycznego bloga Filcem po łapkach.
W skrócie - w kolejne piątki:
19.07  Niebieska Klara: forma ptaka - filcowanie na  kulistym wypełniaczu, łączenie elementów. Na bazie kuli powstanie duża przywieszka, zabawka, gadżet w  kulistym kształcie, średnica 10 cm. Pokażemy jedynie WZÓR, charakter ZABAWKI nadadzą mu uczestnicy warsztatu:)
Zobacz autorską zapowiedź warsztatów
Z
apisy na zajęcia
26.07 Broszelle: filcowanie na sucho, kształtowanie owalu, łączenie kolorów, nitowanie ozdobne. Pokażemy jak za pomocą wełny igieł i paru dodatków, stworzyć niebanalne ozdoby. Broszki to oryginalne dodatki nie tylko do bluzki czy swetra. Stworzymy przywieszkę/broszkę
Zobacz autorską zapowiedź warsztatów
Z
apisy na zajęcia
23.08 Girlandy: filcowanie na sucho - uzyskiwanie kształtów płaskich na foremkach i filcowanie kulek,  łączenie  elementów. Powstaną kompozycje ozdobne złożone z elementu filcowanych na płasko z foremek +  2 kulki filcowe. Kompozycja filcowa do zawieszenia w pionie lub poziomie. Pokażemy tym razem jak filcować na foremkach i jak uzyskać ciekawe kształty i jak je wykończyć, jak zrobić filcową kulkę i jak to wszystko złożyć w oryginalną całość. Powstanie ciekawa filcowa dekoracja.
Zobacz zdjęcie
Z
apisy na zajęcia
30.08 Pluszowy Miś: to propozycja z wykorzystaniem przedmiotów z drugiej ręki czyli popularny Vintage! Filcowanie na sucho, kształtowanie „materiału filcowego”, łączenie elementów. Na warsztaty przynieście własne miśki lub skorzystajcie z naszej kolekcji. Ubierzemy misie, zrobimy niespodziankę Waszemu dziecku, chłopakowi? Sukienka, kurteczka, fartuszek…a może gatki obciślaki? Wybór jest ogrooomny:)
Zobacz autorską zapowiedź warsztatów
 zapisy na zajęcia

Ze względu na ograniczona ilość miejsc, na FEEL.FILC.DESIGN obowiązują wczesniejsze zapisy i przedpłaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz